db.vin

Toyota Rav4 – Baza VIN, Statistici și Istoric Model

Raportul de mai jos conține analiza a 493027 exemplare ale modelului Toyota Rav4. Datele provin din baza noastră de numere VIN și includ istoricul prețurilor, kilometrajelor și specificațiile de piață.

Baza de date VIN Toyota Rav4 – Verificare gratuită a numărului VIN

Introduceți numărul VIN pentru a afla anul fabricației, țara de înmatriculare, prețul, kilometrajul vehiculului marca Toyota Rav4

Prețuri de piață pentru Toyota Rav4

Prețul median pentru acest model este de 22.899 EUR. Cele mai ieftine exemplare (10% inferioare ale pieței) sunt evaluate sub 3.750 EUR, în timp ce cele mai bine conservate unități ating prețuri de aproximativ 43.400 EUR.

Distribuția prețurilor

USD (167.766 vehicule)
Minim: 7.998 USD
Maxim: 34.800 USD
Medie: 20.766 USD
Mediană: 19.950 USD
PLN (30.585 vehicule)
Minim: 12.300 PLN
Maxim: 172.900 PLN
Medie: 67.977 PLN
Mediană: 57.900 PLN
AUD (24.459 vehicule)
Minim: 9.996 AUD
Maxim: 63.894 AUD
Medie: 37.100 AUD
Mediană: 37.980 AUD
EUR (20.622 vehicule)
Minim: 3.750 EUR
Maxim: 43.400 EUR
Medie: 21.634 EUR
Mediană: 22.899 EUR
NOK (8.551 vehicule)
Minim: 30.000 NOK
Maxim: 549.000 NOK
Medie: 297.723 NOK
Mediană: 309.900 NOK

Kilometraje tipice pentru Toyota Rav4

Kilometrajul mediu în grupul analizat este de 81.453 km. Dacă ești în căutarea unui exemplar cu un rulaj sub 100.000 km, vizezi 58% din ofertele disponibile pe piață.

Distribuția kilometrajului

Minim 0 km
Percentila 25 37.625 km
Mediană 81.453 km
Percentila 75 150.546 km
Maxim 359.390 km

Intervale de kilometraj

0-50k 131.290 (33.2%)
50k-100k 98.988 (25%)
100k-150k 65.351 (16.5%)
150k-200k 45.163 (11.4%)
200k-250k 27.924 (7.1%)
250k-300k 15.203 (3.8%)
300k-350k 6.675 (1.7%)
350k-400k 2.606 (0.7%)

Cele mai populare motoare, caroserii și culori

Tipuri de combustibil

Tipul de combustibil dominant este Benzină, reprezentând 71% din toate vehiculele.

Benzină 213.032 (70.5%)
Hibrid 40.178 (13.3%)
Motorină 37.969 (12.6%)
Benzină-Electric 4.706 (1.6%)

Tipuri de caroserie

Caroseria cea mai des aleasă este SUV.

SUV 167.885 (79.6%)
Break 35.109 (16.6%)
Pickup 4.615 (2.2%)

Culori

Cea mai populară culoare este Alb.

Alb 79.941 (19.9%)
Gri 68.449 (17%)
Argintiu 66.977 (16.6%)
Negru 63.341 (15.7%)
Albastru 36.741 (9.1%)
Roșu 33.575 (8.3%)
Verde 8.784 (2.2%)
Maro 8.227 (2%)
Altele 36.380 (9%)

Ani de producție și popularitatea anilor de fabricație

Distribuția anilor de fabricație

2001 3.816 (0.8%)
2002 5.932 (1.2%)
2003 6.385 (1.3%)
2004 8.098 (1.6%)
2005 8.703 (1.8%)
2006 12.184 (2.5%)
2007 17.028 (3.5%)
2008 15.876 (3.2%)
2009 10.703 (2.2%)
2010 19.399 (3.9%)
2011 19.764 (4%)
2012 17.307 (3.5%)
2013 24.261 (4.9%)
2014 27.533 (5.6%)
2015 38.161 (7.7%)
2016 36.868 (7.5%)
2017 41.075 (8.3%)
2018 41.118 (8.3%)
2019 26.788 (5.4%)
2020 25.408 (5.2%)
2021 26.470 (5.4%)
2022 16.394 (3.3%)
2023 11.803 (2.4%)
2024 13.867 (2.8%)
2025 10.654 (2.2%)

Ultimele VIN-uri pentru Toyota Rav4

Mai jos vei găsi ultimele 50 VIN-uri adăugate în baza de date pentru acest model.

Decoder VIN Toyota Rav4

Site-ul nostru oferă decodificare de bază a numărului VIN pentru marca Toyota Rav4 împreună cu informații unice despre kilometraj și prețul vehiculului, pe care nu le veți găsi în alte decodoare. Faceți clic aici pentru a afla mai multe