db.vin

Renault Safrane – Baza VIN, Statistici și Istoric Model

Raportul de mai jos conține analiza a 388 exemplare ale modelului Renault Safrane. Datele provin din baza noastră de numere VIN și includ istoricul prețurilor, kilometrajelor și specificațiile de piață.

Baza de date VIN Renault Safrane – Verificare gratuită a numărului VIN

Introduceți numărul VIN pentru a afla anul fabricației, țara de înmatriculare, prețul, kilometrajul vehiculului marca Renault Safrane

Prețuri de piață pentru Renault Safrane

Prețul median pentru acest model este de 687 EUR. Cele mai ieftine exemplare (10% inferioare ale pieței) sunt evaluate sub 281 EUR, în timp ce cele mai bine conservate unități ating prețuri de aproximativ 6.300 EUR.

Distribuția prețurilor

USD (107 vehicule)
Minim: 1.115 USD
Maxim: 3.299 USD
Medie: 2.026 USD
Mediană: 2.000 USD
PLN (96 vehicule)
Minim: 1.998 PLN
Maxim: 20.181 PLN
Medie: 6.654 PLN
Mediană: 5.725 PLN
BYN (18 vehicule)
Minim: 1.260 BYN
Maxim: 5.549 BYN
Medie: 3.096 BYN
Mediană: 3.067 BYN
EUR (17 vehicule)
Minim: 281 EUR
Maxim: 6.300 EUR
Medie: 1.529 EUR
Mediană: 687 EUR
CZK (8 vehicule)
Minim: 7.076 CZK
Maxim: 56.950 CZK
Medie: 26.300 CZK
Mediană: 23.450 CZK
RUB (8 vehicule)
Minim: 50.000 RUB
Maxim: 8.555.000 RUB
Medie: 137.714 RUB
Mediană: 132.500 RUB

Kilometraje tipice pentru Renault Safrane

Kilometrajul mediu în grupul analizat este de 269.186 km. Dacă ești în căutarea unui exemplar cu un rulaj sub 100.000 km, vizezi 3% din ofertele disponibile pe piață.

Distribuția kilometrajului

Minim 7.920 km
Percentila 25 195.692 km
Mediană 269.186 km
Percentila 75 330.000 km
Maxim 500.000 km

Intervale de kilometraj

0-50k 2 (0.6%)
50k-100k 8 (2.3%)
100k-150k 36 (10.2%)
150k-200k 49 (13.9%)
200k-250k 55 (15.6%)
250k-300k 60 (17%)
300k-350k 71 (20.2%)
350k-400k 36 (10.2%)
400k-450k 19 (5.4%)
450k-500k 11 (3.1%)
500k+ 5 (1.4%)

Cele mai populare motoare, caroserii și culori

Tipuri de combustibil

Tipul de combustibil dominant este Benzină, reprezentând 61% din toate vehiculele.

Benzină 247 (61.1%)
Motorină 76 (18.8%)
GPL / Benzină 53 (13.1%)
Benzină / GPL 18 (4.5%)
Combinat 6 (1.5%)

Tipuri de caroserie

Caroseria cea mai des aleasă este Hatchback.

Hatchback 185 (54.9%)
Sedan 138 (40.9%)
Compactă 8 (2.4%)

Culori

Cea mai populară culoare este Albastru.

Albastru 81 (23%)
Gri 68 (19.3%)
Verde 58 (16.5%)
Negru 30 (8.5%)
Argintiu 16 (4.5%)
Alb 15 (4.3%)
Albastru închis 12 (3.4%)
Roșu 12 (3.4%)
Altele 60 (17%)

Ani de producție și popularitatea anilor de fabricație

Distribuția anilor de fabricație

1992 12 (3.1%)
1993 48 (12.4%)
1994 42 (10.8%)
1995 28 (7.2%)
1996 36 (9.3%)
1997 56 (14.4%)
1998 42 (10.8%)
1999 57 (14.7%)
2000 36 (9.3%)
2001 2 (0.5%)
2009 2 (0.5%)
2010 2 (0.5%)
2011 4 (1%)
2012 10 (2.6%)
2014 5 (1.3%)
2015 3 (0.8%)
2016 2 (0.5%)

Ultimele VIN-uri pentru Renault Safrane

Mai jos vei găsi ultimele 50 VIN-uri adăugate în baza de date pentru acest model.

Decoder VIN Renault Safrane

Site-ul nostru oferă decodificare de bază a numărului VIN pentru marca Renault Safrane împreună cu informații unice despre kilometraj și prețul vehiculului, pe care nu le veți găsi în alte decodoare. Faceți clic aici pentru a afla mai multe