db.vin

Renault Coupe – Baza VIN, Statistici și Istoric Model

Raportul de mai jos conține analiza a 130 exemplare ale modelului Renault Coupe. Datele provin din baza noastră de numere VIN și includ istoricul prețurilor, kilometrajelor și specificațiile de piață.

Baza de date VIN Renault Coupe – Verificare gratuită a numărului VIN

Introduceți numărul VIN pentru a afla anul fabricației, țara de înmatriculare, prețul, kilometrajul vehiculului marca Renault Coupe

Prețuri de piață pentru Renault Coupe

Prețul median pentru acest model este de 2.000 EUR. Cele mai ieftine exemplare (10% inferioare ale pieței) sunt evaluate sub 1.180 EUR, în timp ce cele mai bine conservate unități ating prețuri de aproximativ 10.240 EUR.

Distribuția prețurilor

PLN (109 vehicule)
Minim: 2.000 PLN
Maxim: 34.300 PLN
Medie: 12.703 PLN
Mediană: 10.500 PLN
EUR (17 vehicule)
Minim: 1.180 EUR
Maxim: 10.240 EUR
Medie: 3.645 EUR
Mediană: 2.000 EUR

Kilometraje tipice pentru Renault Coupe

Kilometrajul mediu în grupul analizat este de 190.000 km. Dacă ești în căutarea unui exemplar cu un rulaj sub 100.000 km, vizezi 11% din ofertele disponibile pe piață.

Distribuția kilometrajului

Minim 185 km
Percentila 25 136.940 km
Mediană 190.000 km
Percentila 75 243.284 km
Maxim 373.444 km

Intervale de kilometraj

0-50k 14 (10.7%)
50k-100k 1 (0.8%)
100k-150k 23 (17.6%)
150k-200k 32 (24.4%)
200k-250k 33 (25.2%)
250k-300k 17 (13%)
300k-350k 9 (6.9%)
350k-400k 2 (1.5%)

Cele mai populare motoare, caroserii și culori

Tipuri de combustibil

Tipul de combustibil dominant este Benzină, reprezentând 49% din toate vehiculele.

Benzină 64 (49.2%)
Motorină 54 (41.5%)
GPL (Gaz Petrolier Lichefiat) 6 (4.6%)
Benzină / GPL 6 (4.6%)

Tipuri de caroserie

Caroseria cea mai des aleasă este Coupé.

Coupé 97 (77%)
Decapotabilă 17 (13.5%)
Hatchback 3 (2.4%)
Mașină de oraș 3 (2.4%)
Compactă 2 (1.6%)
Altele 2 (1.6%)

Culori

Cea mai populară culoare este Negru.

Negru 30 (25.6%)
Argintiu 22 (18.8%)
Alb 15 (12.8%)
Gri 14 (12%)
Albastru 14 (12%)
Roșu 8 (6.8%)
Galben-Auriu 7 (6%)
Galben 2 (1.7%)
Altele 5 (4.3%)

Ani de producție și popularitatea anilor de fabricație

Distribuția anilor de fabricație

1996 1 (0.8%)
1997 3 (2.3%)
1998 3 (2.3%)
1999 10 (7.7%)
2000 4 (3.1%)
2001 9 (6.9%)
2002 4 (3.1%)
2003 4 (3.1%)
2004 8 (6.2%)
2005 7 (5.4%)
2006 8 (6.2%)
2007 2 (1.5%)
2008 6 (4.6%)
2009 21 (16.2%)
2010 18 (13.8%)
2011 8 (6.2%)
2012 4 (3.1%)
2013 4 (3.1%)
2014 2 (1.5%)
2015 1 (0.8%)
2017 2 (1.5%)
2018 1 (0.8%)

Ultimele VIN-uri pentru Renault Coupe

Mai jos vei găsi ultimele 50 VIN-uri adăugate în baza de date pentru acest model.

Decoder VIN Renault Coupe

Site-ul nostru oferă decodificare de bază a numărului VIN pentru marca Renault Coupe împreună cu informații unice despre kilometraj și prețul vehiculului, pe care nu le veți găsi în alte decodoare. Faceți clic aici pentru a afla mai multe