db.vin

Renault 19 – Baza VIN, Statistici și Istoric Model

Raportul de mai jos conține analiza a 1084 exemplare ale modelului Renault 19. Datele provin din baza noastră de numere VIN și includ istoricul prețurilor, kilometrajelor și specificațiile de piață.

Baza de date VIN Renault 19 – Verificare gratuită a numărului VIN

Introduceți numărul VIN pentru a afla anul fabricației, țara de înmatriculare, prețul, kilometrajul vehiculului marca Renault 19

Prețuri de piață pentru Renault 19

Prețul median pentru acest model este de 6.500 EUR. Cele mai ieftine exemplare (10% inferioare ale pieței) sunt evaluate sub 750 EUR, în timp ce cele mai bine conservate unități ating prețuri de aproximativ 37.008 EUR.

Distribuția prețurilor

USD (443 vehicule)
Minim: 490 USD
Maxim: 2.200 USD
Medie: 1.172 USD
Mediană: 1.150 USD
EUR (199 vehicule)
Minim: 750 EUR
Maxim: 37.008 EUR
Medie: 10.201 EUR
Mediană: 6.500 EUR
PLN (158 vehicule)
Minim: 1.000 PLN
Maxim: 96.450 PLN
Medie: 10.934 PLN
Mediană: 4.250 PLN
BYN (43 vehicule)
Minim: 396 BYN
Maxim: 1.875 BYN
Medie: 1.020 BYN
Mediană: 1.024 BYN
SEK (29 vehicule)
Minim: 21.740 SEK
Maxim: 345.990 SEK
Medie: 213.573 SEK
Mediană: 251.890 SEK

Kilometraje tipice pentru Renault 19

Kilometrajul mediu în grupul analizat este de 218.907 km. Dacă ești în căutarea unui exemplar cu un rulaj sub 100.000 km, vizezi 9% din ofertele disponibile pe piață.

Distribuția kilometrajului

Minim 0 km
Percentila 25 156.147 km
Mediană 218.907 km
Percentila 75 300.000 km
Maxim 1.104.120 km

Intervale de kilometraj

0-50k 61 (4.2%)
50k-100k 75 (5.1%)
100k-150k 185 (12.6%)
150k-200k 283 (19.3%)
200k-250k 275 (18.8%)
250k-300k 178 (12.1%)
300k-350k 156 (10.6%)
350k-400k 63 (4.3%)
400k-450k 44 (3%)
450k-500k 31 (2.1%)
500k+ 115 (7.8%)

Cele mai populare motoare, caroserii și culori

Tipuri de combustibil

Tipul de combustibil dominant este Benzină, reprezentând 73% din toate vehiculele.

Benzină 1.065 (73.4%)
Motorină 186 (12.8%)
GPL / Benzină 144 (9.9%)
Benzină / GPL 17 (1.2%)

Tipuri de caroserie

Caroseria cea mai des aleasă este Hatchback.

Hatchback 296 (42%)
Sedan 288 (40.9%)
Decapotabilă 34 (4.8%)
Break 34 (4.8%)
Compactă 29 (4.1%)
Altele 10 (1.4%)

Culori

Cea mai populară culoare este Roșu.

Roșu 323 (27%)
Alb 204 (17%)
Albastru 201 (16.8%)
Gri 153 (12.8%)
Verde 117 (9.8%)
Negru 70 (5.8%)
Argintiu 52 (4.3%)
Burgundy 20 (1.7%)
Altele 57 (4.8%)

Ani de producție și popularitatea anilor de fabricație

Distribuția anilor de fabricație

1989 69 (6.4%)
1990 104 (9.6%)
1991 142 (13.1%)
1992 151 (13.9%)
1993 146 (13.5%)
1994 106 (9.8%)
1995 103 (9.5%)
1996 27 (2.5%)
1997 14 (1.3%)
1998 31 (2.9%)
1999 15 (1.4%)
2001 7 (0.6%)
2003 9 (0.8%)
2004 15 (1.4%)
2005 16 (1.5%)
2006 16 (1.5%)
2007 11 (1%)
2008 11 (1%)
2010 7 (0.6%)
2011 6 (0.6%)
2012 9 (0.8%)
2016 7 (0.6%)
2017 7 (0.6%)
2019 25 (2.3%)

Ultimele VIN-uri pentru Renault 19

Mai jos vei găsi ultimele 50 VIN-uri adăugate în baza de date pentru acest model.

Decoder VIN Renault 19

Site-ul nostru oferă decodificare de bază a numărului VIN pentru marca Renault 19 împreună cu informații unice despre kilometraj și prețul vehiculului, pe care nu le veți găsi în alte decodoare. Faceți clic aici pentru a afla mai multe