db.vin

Renault 18 – Baza VIN, Statistici și Istoric Model

Raportul de mai jos conține analiza a 199 exemplare ale modelului Renault 18. Datele provin din baza noastră de numere VIN și includ istoricul prețurilor, kilometrajelor și specificațiile de piață.

Baza de date VIN Renault 18 – Verificare gratuită a numărului VIN

Introduceți numărul VIN pentru a afla anul fabricației, țara de înmatriculare, prețul, kilometrajul vehiculului marca Renault 18

Prețuri de piață pentru Renault 18

Prețul median pentru acest model este de 13.750 EUR. Cele mai ieftine exemplare (10% inferioare ale pieței) sunt evaluate sub 3.422 EUR, în timp ce cele mai bine conservate unități ating prețuri de aproximativ 45.380 EUR.

Distribuția prețurilor

EUR (75 vehicule)
Minim: 3.422 EUR
Maxim: 45.380 EUR
Medie: 17.385 EUR
Mediană: 13.750 EUR
PLN (53 vehicule)
Minim: 10.000 PLN
Maxim: 224.373 PLN
Medie: 79.533 PLN
Mediană: 59.900 PLN
CZK (10 vehicule)
Minim: 35.487 CZK
Maxim: 567.200 CZK
Medie: 297.622 CZK
Mediană: 190.750 CZK
SEK (6 vehicule)
Minim: 61.933 SEK
Maxim: 285.125 SEK
Medie: 163.486 SEK
Mediană: 156.152 SEK
USD (4 vehicule)
Minim: 545 USD
Maxim: 1.340 USD
Medie: 900 USD
Mediană: 900 USD

Kilometraje tipice pentru Renault 18

Kilometrajul mediu în grupul analizat este de 492.000 km. Dacă ești în căutarea unui exemplar cu un rulaj sub 100.000 km, vizezi 7% din ofertele disponibile pe piață.

Distribuția kilometrajului

Minim 12 km
Percentila 25 276.187 km
Mediană 492.000 km
Percentila 75 790.698 km
Maxim 1.642.289 km

Intervale de kilometraj

0-50k 4 (2.2%)
50k-100k 8 (4.4%)
100k-150k 8 (4.4%)
150k-200k 14 (7.7%)
200k-250k 6 (3.3%)
250k-300k 11 (6%)
300k-350k 9 (4.9%)
350k-400k 10 (5.5%)
400k-450k 15 (8.2%)
450k-500k 9 (4.9%)
500k+ 89 (48.6%)

Cele mai populare motoare, caroserii și culori

Tipuri de combustibil

Tipul de combustibil dominant este Motorină, reprezentând 64% din toate vehiculele.

Motorină 121 (63.7%)
Benzină 64 (33.7%)
GPL (Gaz Petrolier Lichefiat) 2 (1.1%)
Benzină / GPL 2 (1.1%)

Tipuri de caroserie

Caroseria cea mai des aleasă este Camion.

Camion 8 (33.3%)
Break 8 (33.3%)
Sedan 6 (25%)
SUV 1 (4.2%)
Hatchback 1 (4.2%)

Culori

Cea mai populară culoare este Alb.

Alb 69 (48.9%)
Gri 14 (9.9%)
Roșu 13 (9.2%)
Galben 10 (7.1%)
Albastru 9 (6.4%)
Verde 5 (3.5%)
Argintiu 4 (2.8%)
Negru 4 (2.8%)
Altele 13 (9.2%)

Ani de producție și popularitatea anilor de fabricație

Distribuția anilor de fabricație

1979 1 (0.5%)
1980 15 (7.5%)
1981 12 (6%)
1982 5 (2.5%)
1983 5 (2.5%)
1984 6 (3%)
1985 5 (2.5%)
1986 1 (0.5%)
1987 1 (0.5%)
1992 2 (1%)
1995 2 (1%)
1996 2 (1%)
1997 1 (0.5%)
1998 3 (1.5%)
2000 2 (1%)
2001 7 (3.5%)
2002 2 (1%)
2003 6 (3%)
2004 9 (4.5%)
2005 6 (3%)
2006 11 (5.5%)
2007 12 (6%)
2008 12 (6%)
2009 3 (1.5%)
2010 10 (5%)
2011 5 (2.5%)
2012 6 (3%)
2013 4 (2%)
2014 2 (1%)
2015 11 (5.5%)
2016 10 (5%)
2017 9 (4.5%)
2018 8 (4%)
2019 1 (0.5%)
2020 1 (0.5%)
2023 1 (0.5%)

Ultimele VIN-uri pentru Renault 18

Mai jos vei găsi ultimele 50 VIN-uri adăugate în baza de date pentru acest model.

Decoder VIN Renault 18

Site-ul nostru oferă decodificare de bază a numărului VIN pentru marca Renault 18 împreună cu informații unice despre kilometraj și prețul vehiculului, pe care nu le veți găsi în alte decodoare. Faceți clic aici pentru a afla mai multe