db.vin

Renault 16 – Baza VIN, Statistici și Istoric Model

Raportul de mai jos conține analiza a 153 exemplare ale modelului Renault 16. Datele provin din baza noastră de numere VIN și includ istoricul prețurilor, kilometrajelor și specificațiile de piață.

Baza de date VIN Renault 16 – Verificare gratuită a numărului VIN

Introduceți numărul VIN pentru a afla anul fabricației, țara de înmatriculare, prețul, kilometrajul vehiculului marca Renault 16

Prețuri de piață pentru Renault 16

Prețul median pentru acest model este de 16.500 EUR. Cele mai ieftine exemplare (10% inferioare ale pieței) sunt evaluate sub 1.734 EUR, în timp ce cele mai bine conservate unități ating prețuri de aproximativ 66.510 EUR.

Distribuția prețurilor

EUR (48 vehicule)
Minim: 1.734 EUR
Maxim: 66.510 EUR
Medie: 23.585 EUR
Mediană: 16.500 EUR
PLN (26 vehicule)
Minim: 25.701 PLN
Maxim: 253.688 PLN
Medie: 128.226 PLN
Mediană: 137.000 PLN
CZK (10 vehicule)
Minim: 51.969 CZK
Maxim: 672.305 CZK
Medie: 214.838 CZK
Mediană: 185.000 CZK
SEK (4 vehicule)
Minim: 44.315 SEK
Maxim: 123.485 SEK
Medie: 92.400 SEK
Mediană: 92.400 SEK

Kilometraje tipice pentru Renault 16

Kilometrajul mediu în grupul analizat este de 130.766 km. Dacă ești în căutarea unui exemplar cu un rulaj sub 100.000 km, vizezi 37% din ofertele disponibile pe piață.

Distribuția kilometrajului

Minim 205 km
Percentila 25 72.167 km
Mediană 130.766 km
Percentila 75 272.495 km
Maxim 988.642 km

Intervale de kilometraj

0-50k 27 (15.4%)
50k-100k 38 (21.7%)
100k-150k 30 (17.1%)
150k-200k 19 (10.9%)
200k-250k 12 (6.9%)
250k-300k 12 (6.9%)
300k-350k 4 (2.3%)
350k-400k 6 (3.4%)
400k-450k 6 (3.4%)
450k-500k 8 (4.6%)
500k+ 13 (7.4%)

Cele mai populare motoare, caroserii și culori

Tipuri de combustibil

Tipul de combustibil dominant este Motorină, reprezentând 86% din toate vehiculele.

Motorină 86 (86%)
Benzină 13 (13%)
Electric 1 (1%)

Tipuri de caroserie

Caroseria cea mai des aleasă este Break.

Break 26 (46.4%)
Hatchback 18 (32.1%)
Monovolum 4 (7.1%)
Autobuz 2 (3.6%)
Camion 2 (3.6%)
Altele 4 (7.1%)

Culori

Cea mai populară culoare este Alb.

Alb 50 (35.7%)
Roșu 25 (17.9%)
Gri 18 (12.9%)
Negru 17 (12.1%)
Albastru 8 (5.7%)
Albastru închis 5 (3.6%)
Argintiu 5 (3.6%)
Galben 3 (2.1%)
Altele 9 (6.4%)

Ani de producție și popularitatea anilor de fabricație

Distribuția anilor de fabricație

1998 2 (1.3%)
1999 2 (1.3%)
2001 2 (1.3%)
2002 1 (0.7%)
2004 2 (1.3%)
2005 2 (1.3%)
2006 4 (2.6%)
2007 3 (2%)
2008 2 (1.3%)
2009 2 (1.3%)
2010 2 (1.3%)
2011 4 (2.6%)
2012 2 (1.3%)
2013 23 (15%)
2014 26 (17%)
2015 12 (7.8%)
2016 7 (4.6%)
2017 29 (19%)
2018 15 (9.8%)
2019 6 (3.9%)
2021 2 (1.3%)
2022 1 (0.7%)
2023 1 (0.7%)
2024 1 (0.7%)

Ultimele VIN-uri pentru Renault 16

Mai jos vei găsi ultimele 50 VIN-uri adăugate în baza de date pentru acest model.

Decoder VIN Renault 16

Site-ul nostru oferă decodificare de bază a numărului VIN pentru marca Renault 16 împreună cu informații unice despre kilometraj și prețul vehiculului, pe care nu le veți găsi în alte decodoare. Faceți clic aici pentru a afla mai multe