db.vin

Piaggio Porter – Baza VIN, Statistici și Istoric Model

Raportul de mai jos conține analiza a 413 exemplare ale modelului Piaggio Porter. Datele provin din baza noastră de numere VIN și includ istoricul prețurilor, kilometrajelor și specificațiile de piață.

Baza de date VIN Piaggio Porter – Verificare gratuită a numărului VIN

Introduceți numărul VIN pentru a afla anul fabricației, țara de înmatriculare, prețul, kilometrajul vehiculului marca Piaggio Porter

Prețuri de piață pentru Piaggio Porter

Prețul median pentru acest model este de 4.000 EUR. Cele mai ieftine exemplare (10% inferioare ale pieței) sunt evaluate sub 314 EUR, în timp ce cele mai bine conservate unități ating prețuri de aproximativ 18.174 EUR.

Distribuția prețurilor

EUR (153 vehicule)
Minim: 314 EUR
Maxim: 18.174 EUR
Medie: 5.694 EUR
Mediană: 4.000 EUR
CZK (78 vehicule)
Minim: 58.385 CZK
Maxim: 1.175.555 CZK
Medie: 556.678 CZK
Mediană: 665.880 CZK
PLN (71 vehicule)
Minim: 5.900 PLN
Maxim: 92.500 PLN
Medie: 24.874 PLN
Mediană: 19.800 PLN
CHF (30 vehicule)
Minim: 6.500 CHF
Maxim: 57.773 CHF
Medie: 25.531 CHF
Mediană: 30.100 CHF

Kilometraje tipice pentru Piaggio Porter

Kilometrajul mediu în grupul analizat este de 43.706 km. Dacă ești în căutarea unui exemplar cu un rulaj sub 100.000 km, vizezi 87% din ofertele disponibile pe piață.

Distribuția kilometrajului

Minim 2 km
Percentila 25 15.831 km
Mediană 43.706 km
Percentila 75 75.000 km
Maxim 194.098 km

Intervale de kilometraj

0-50k 329 (54.2%)
50k-100k 200 (32.9%)
100k-150k 56 (9.2%)
150k-200k 16 (2.6%)
200k-250k 4 (0.7%)

Cele mai populare motoare, caroserii și culori

Tipuri de combustibil

Tipul de combustibil dominant este Benzină, reprezentând 70% din toate vehiculele.

Benzină 455 (69.7%)
Motorină 73 (11.2%)
Benzină / GPL 57 (8.7%)
GPL (Gaz Petrolier Lichefiat) 29 (4.4%)
CNG/benzină 13 (2%)
Altele 16 (2.5%)

Tipuri de caroserie

Caroseria cea mai des aleasă este Pickup.

Pickup 60 (46.5%)
Van 34 (26.4%)
Camion 13 (10.1%)
Break 12 (9.3%)
Mașină mică 3 (2.3%)
Altele 3 (2.3%)

Culori

Cea mai populară culoare este Alb.

Alb 441 (81.8%)
Portocaliu 23 (4.3%)
Roșu 17 (3.2%)
Albastru 11 (2%)
Verde 11 (2%)
Verde Deschis 8 (1.5%)
Galben 6 (1.1%)
Gri 6 (1.1%)
Altele 16 (3%)

Ani de producție și popularitatea anilor de fabricație

Distribuția anilor de fabricație

1994 3 (0.7%)
1995 3 (0.7%)
1996 4 (1%)
1997 7 (1.7%)
1998 4 (1%)
1999 5 (1.2%)
2000 5 (1.2%)
2001 10 (2.4%)
2002 3 (0.7%)
2003 5 (1.2%)
2004 8 (1.9%)
2005 9 (2.2%)
2006 15 (3.6%)
2007 18 (4.4%)
2008 21 (5.1%)
2009 9 (2.2%)
2010 14 (3.4%)
2011 45 (10.9%)
2012 16 (3.9%)
2013 31 (7.5%)
2014 13 (3.1%)
2015 23 (5.6%)
2016 13 (3.1%)
2017 4 (1%)
2019 6 (1.5%)
2021 19 (4.6%)
2022 25 (6.1%)
2023 52 (12.6%)
2025 18 (4.4%)

Ultimele VIN-uri pentru Piaggio Porter

Mai jos vei găsi ultimele 50 VIN-uri adăugate în baza de date pentru acest model.

Decoder VIN Piaggio Porter

Site-ul nostru oferă decodificare de bază a numărului VIN pentru marca Piaggio Porter împreună cu informații unice despre kilometraj și prețul vehiculului, pe care nu le veți găsi în alte decodoare. Faceți clic aici pentru a afla mai multe