db.vin

Maserati Coupe – Baza VIN, Statistici și Istoric Model

Raportul de mai jos conține analiza a 106 exemplare ale modelului Maserati Coupe. Datele provin din baza noastră de numere VIN și includ istoricul prețurilor, kilometrajelor și specificațiile de piață.

Baza de date VIN Maserati Coupe – Verificare gratuită a numărului VIN

Introduceți numărul VIN pentru a afla anul fabricației, țara de înmatriculare, prețul, kilometrajul vehiculului marca Maserati Coupe

Prețuri de piață pentru Maserati Coupe

Prețul median pentru acest model este de 22.700 EUR. Cele mai ieftine exemplare (10% inferioare ale pieței) sunt evaluate sub 11.975 EUR, în timp ce cele mai bine conservate unități ating prețuri de aproximativ 37.193 EUR.

Distribuția prețurilor

PLN (14 vehicule)
Minim: 38.275 PLN
Maxim: 136.508 PLN
Medie: 81.917 PLN
Mediană: 82.450 PLN
USD (14 vehicule)
Minim: 15.440 USD
Maxim: 33.833 USD
Medie: 22.419 USD
Mediană: 21.336 USD
CZK (10 vehicule)
Minim: 386.205 CZK
Maxim: 999.549 CZK
Medie: 596.108 CZK
Mediană: 499.995 CZK
EUR (8 vehicule)
Minim: 11.975 EUR
Maxim: 37.193 EUR
Medie: 25.515 EUR
Mediană: 22.700 EUR
NOK (4 vehicule)
Minim: 322.660 NOK
Maxim: 590.900 NOK
Medie: 442.000 NOK
Mediană: 442.000 NOK
SEK (3 vehicule)
Minim: 234.410 SEK
Maxim: 315.410 SEK
Medie: 275.000 SEK
Mediană: 275.000 SEK
AUD (2 vehicule)
Minim: 39.990 AUD
Maxim: 39.990 AUD
Medie: 39.990 AUD
Mediană: 39.990 AUD
RUB (1 vehicule)
Minim: 2.050.000 RUB
Maxim: 2.050.000 RUB
Medie: 2.050.000 RUB
Mediană: 2.050.000 RUB
HUF (1 vehicule)
Minim: 9.000.000 HUF
Maxim: 9.000.000 HUF
Medie: 9.000.000 HUF
Mediană: 9.000.000 HUF

Kilometraje tipice pentru Maserati Coupe

Kilometrajul mediu în grupul analizat este de 64.040 km. Dacă ești în căutarea unui exemplar cu un rulaj sub 100.000 km, vizezi 89% din ofertele disponibile pe piață.

Distribuția kilometrajului

Minim 9.242 km
Percentila 25 44.525 km
Mediană 64.040 km
Percentila 75 80.221 km
Maxim 178.834 km

Intervale de kilometraj

0-50k 31 (28.2%)
50k-100k 67 (60.9%)
100k-150k 8 (7.3%)
150k-200k 4 (3.6%)

Cele mai populare motoare, caroserii și culori

Tipuri de combustibil

Tipul de combustibil dominant este Benzină, reprezentând 100% din toate vehiculele.

Benzină 110 (100%)

Tipuri de caroserie

Caroseria cea mai des aleasă este Coupé.

Coupé 82 (95.3%)
Sedan 4 (4.7%)

Culori

Cea mai populară culoare este Negru.

Negru 34 (26.4%)
Albastru 30 (23.3%)
Argintiu 20 (15.5%)
Gri 20 (15.5%)
Roșu 8 (6.2%)
Verde 3 (2.3%)
Negru Închis 2 (1.6%)
Albastru Deschis 2 (1.6%)
Altele 10 (7.8%)

Ani de producție și popularitatea anilor de fabricație

Distribuția anilor de fabricație

1995 1 (0.9%)
1999 1 (0.9%)
2000 1 (0.9%)
2002 22 (20.8%)
2003 18 (17%)
2004 32 (30.2%)
2005 20 (18.9%)
2006 8 (7.5%)
2007 3 (2.8%)

Ultimele VIN-uri pentru Maserati Coupe

Mai jos vei găsi ultimele 50 VIN-uri adăugate în baza de date pentru acest model.

Decoder VIN Maserati Coupe

Site-ul nostru oferă decodificare de bază a numărului VIN pentru marca Maserati Coupe împreună cu informații unice despre kilometraj și prețul vehiculului, pe care nu le veți găsi în alte decodoare. Faceți clic aici pentru a afla mai multe