db.vin

Land Rover Range Rover Vogue – Baza VIN, Statistici și Istoric Model

Raportul de mai jos conține analiza a 455 exemplare ale modelului Land Rover Range Rover Vogue. Datele provin din baza noastră de numere VIN și includ istoricul prețurilor, kilometrajelor și specificațiile de piață.

Baza de date VIN Land Rover Range Rover Vogue – Verificare gratuită a numărului VIN

Introduceți numărul VIN pentru a afla anul fabricației, țara de înmatriculare, prețul, kilometrajul vehiculului marca Land Rover Range Rover Vogue

Prețuri de piață pentru Land Rover Range Rover Vogue

Prețul median pentru acest model este de 25.000 EUR. Cele mai ieftine exemplare (10% inferioare ale pieței) sunt evaluate sub 5.440 EUR, în timp ce cele mai bine conservate unități ating prețuri de aproximativ 87.900 EUR.

Distribuția prețurilor

EUR (275 vehicule)
Minim: 5.440 EUR
Maxim: 87.900 EUR
Medie: 31.688 EUR
Mediană: 25.000 EUR
CZK (38 vehicule)
Minim: 173.600 CZK
Maxim: 2.695.347 CZK
Medie: 780.359 CZK
Mediană: 589.495 CZK
HUF (32 vehicule)
Minim: 2.155.000 HUF
Maxim: 22.965.000 HUF
Medie: 7.654.067 HUF
Mediană: 5.124.500 HUF
SEK (26 vehicule)
Minim: 129.000 SEK
Maxim: 681.500 SEK
Medie: 259.652 SEK
Mediană: 254.900 SEK
CHF (14 vehicule)
Minim: 10.800 CHF
Maxim: 76.015 CHF
Medie: 32.817 CHF
Mediană: 33.650 CHF

Kilometraje tipice pentru Land Rover Range Rover Vogue

Kilometrajul mediu în grupul analizat este de 152.000 km. Dacă ești în căutarea unui exemplar cu un rulaj sub 100.000 km, vizezi 29% din ofertele disponibile pe piață.

Distribuția kilometrajului

Minim 120 km
Percentila 25 92.000 km
Mediană 152.000 km
Percentila 75 210.000 km
Maxim 406.520 km

Intervale de kilometraj

0-50k 56 (10.4%)
50k-100k 100 (18.6%)
100k-150k 110 (20.5%)
150k-200k 114 (21.2%)
200k-250k 60 (11.2%)
250k-300k 49 (9.1%)
300k-350k 32 (6%)
350k-400k 10 (1.9%)
400k-450k 3 (0.6%)

Cele mai populare motoare, caroserii și culori

Tipuri de combustibil

Tipul de combustibil dominant este Motorină, reprezentând 87% din toate vehiculele.

Motorină 484 (87.1%)
Benzină 56 (10.1%)
Hibrid 12 (2.2%)

Tipuri de caroserie

Caroseria cea mai des aleasă este SUV.

SUV 337 (82%)
Break 56 (13.6%)
Pickup 13 (3.2%)

Culori

Cea mai populară culoare este Negru.

Negru 192 (46.6%)
Gri 56 (13.6%)
Alb 32 (7.8%)
Albastru 28 (6.8%)
Maro 18 (4.4%)
Argintiu 13 (3.2%)
Verde 12 (2.9%)
Bej 9 (2.2%)
Altele 52 (12.6%)

Ani de producție și popularitatea anilor de fabricație

Distribuția anilor de fabricație

2002 8 (1.8%)
2003 13 (2.9%)
2004 14 (3.1%)
2005 17 (3.7%)
2006 20 (4.4%)
2007 36 (7.9%)
2008 30 (6.6%)
2009 16 (3.5%)
2010 22 (4.8%)
2011 34 (7.5%)
2012 24 (5.3%)
2013 49 (10.8%)
2014 49 (10.8%)
2015 33 (7.3%)
2016 29 (6.4%)
2017 14 (3.1%)
2018 11 (2.4%)
2019 15 (3.3%)
2020 9 (2%)
2021 4 (0.9%)
2022 3 (0.7%)

Ultimele VIN-uri pentru Land Rover Range Rover Vogue

Mai jos vei găsi ultimele 50 VIN-uri adăugate în baza de date pentru acest model.

Decoder VIN Land Rover Range Rover Vogue

Site-ul nostru oferă decodificare de bază a numărului VIN pentru marca Land Rover Range Rover Vogue împreună cu informații unice despre kilometraj și prețul vehiculului, pe care nu le veți găsi în alte decodoare. Faceți clic aici pentru a afla mai multe