db.vin

Dacia Sandero – Baza VIN, Statistici și Istoric Model

Raportul de mai jos conține analiza a 60774 exemplare ale modelului Dacia Sandero. Datele provin din baza noastră de numere VIN și includ istoricul prețurilor, kilometrajelor și specificațiile de piață.

Baza de date VIN Dacia Sandero – Verificare gratuită a numărului VIN

Introduceți numărul VIN pentru a afla anul fabricației, țara de înmatriculare, prețul, kilometrajul vehiculului marca Dacia Sandero

Prețuri de piață pentru Dacia Sandero

Prețul median pentru acest model este de 11.300 EUR. Cele mai ieftine exemplare (10% inferioare ale pieței) sunt evaluate sub 2.845 EUR, în timp ce cele mai bine conservate unități ating prețuri de aproximativ 17.699 EUR.

Distribuția prețurilor

EUR (29.681 vehicule)
Minim: 2.845 EUR
Maxim: 17.699 EUR
Medie: 10.845 EUR
Mediană: 11.300 EUR
PLN (15.596 vehicule)
Minim: 8.900 PLN
Maxim: 75.500 PLN
Medie: 31.705 PLN
Mediană: 27.400 PLN
CZK (4.139 vehicule)
Minim: 58.000 CZK
Maxim: 415.130 CZK
Medie: 216.770 CZK
Mediană: 205.000 CZK
USD (3.170 vehicule)
Minim: 3.400 USD
Maxim: 7.490 USD
Medie: 5.109 USD
Mediană: 4.900 USD
GBP (2.530 vehicule)
Minim: 6.250 GBP
Maxim: 18.365 GBP
Medie: 10.950 GBP
Mediană: 10.300 GBP
SEK (2.287 vehicule)
Minim: 44.590 SEK
Maxim: 222.900 SEK
Medie: 119.575 SEK
Mediană: 113.100 SEK

Kilometraje tipice pentru Dacia Sandero

Kilometrajul mediu în grupul analizat este de 55.089 km. Dacă ești în căutarea unui exemplar cu un rulaj sub 100.000 km, vizezi 71% din ofertele disponibile pe piață.

Distribuția kilometrajului

Minim 0 km
Percentila 25 19.602 km
Mediană 55.089 km
Percentila 75 112.345 km
Maxim 258.646 km

Intervale de kilometraj

0-50k 31.308 (47%)
50k-100k 15.754 (23.6%)
100k-150k 10.316 (15.5%)
150k-200k 6.304 (9.5%)
200k-250k 2.154 (3.2%)
250k-300k 585 (0.9%)

Cele mai populare motoare, caroserii și culori

Tipuri de combustibil

Tipul de combustibil dominant este Benzină, reprezentând 72% din toate vehiculele.

Benzină 53.533 (72.4%)
Motorină 8.671 (11.7%)
Benzină / GPL 4.589 (6.2%)
GPL (Gaz Petrolier Lichefiat) 4.021 (5.4%)
Benzină E10 1.349 (1.8%)

Tipuri de caroserie

Caroseria cea mai des aleasă este Hatchback.

Hatchback 27.657 (43.2%)
Sedan 18.438 (28.8%)
Compactă 4.924 (7.7%)
Mașină de oraș 4.790 (7.5%)
SUV 3.574 (5.6%)
Altele 3.570 (5.6%)

Culori

Cea mai populară culoare este Alb.

Alb 16.638 (24%)
Albastru 13.183 (19%)
Gri 10.239 (14.8%)
Negru 7.163 (10.3%)
Roșu 6.948 (10%)
Argintiu 2.467 (3.6%)
Maro 1.707 (2.5%)
Verde 1.444 (2.1%)
Altele 9.515 (13.7%)

Ani de producție și popularitatea anilor de fabricație

Distribuția anilor de fabricație

2008 1.161 (1.9%)
2009 4.254 (7%)
2010 3.104 (5.1%)
2011 1.961 (3.2%)
2012 1.873 (3.1%)
2013 2.921 (4.8%)
2014 2.970 (4.9%)
2015 2.942 (4.8%)
2016 3.280 (5.4%)
2017 3.948 (6.5%)
2018 4.411 (7.3%)
2019 5.037 (8.3%)
2020 3.671 (6%)
2021 4.957 (8.2%)
2022 5.034 (8.3%)
2023 3.852 (6.3%)
2024 2.543 (4.2%)
2025 2.529 (4.2%)
2026 311 (0.5%)

Ultimele VIN-uri pentru Dacia Sandero

Mai jos vei găsi ultimele 50 VIN-uri adăugate în baza de date pentru acest model.

Decoder VIN Dacia Sandero

Site-ul nostru oferă decodificare de bază a numărului VIN pentru marca Dacia Sandero împreună cu informații unice despre kilometraj și prețul vehiculului, pe care nu le veți găsi în alte decodoare. Faceți clic aici pentru a afla mai multe