db.vin

Dacia 1300-Series – Baza VIN, Statistici și Istoric Model

Raportul de mai jos conține analiza a 183 exemplare ale modelului Dacia 1300-Series. Datele provin din baza noastră de numere VIN și includ istoricul prețurilor, kilometrajelor și specificațiile de piață.

Baza de date VIN Dacia 1300-Series – Verificare gratuită a numărului VIN

Introduceți numărul VIN pentru a afla anul fabricației, țara de înmatriculare, prețul, kilometrajul vehiculului marca Dacia 1300-Series

Prețuri de piață pentru Dacia 1300-Series

Prețul median pentru acest model este de 2.500 EUR. Cele mai ieftine exemplare (10% inferioare ale pieței) sunt evaluate sub 510 EUR, în timp ce cele mai bine conservate unități ating prețuri de aproximativ 7.400 EUR.

Distribuția prețurilor

EUR (145 vehicule)
Minim: 510 EUR
Maxim: 7.400 EUR
Medie: 2.937 EUR
Mediană: 2.500 EUR
HUF (22 vehicule)
Minim: 113.500 HUF
Maxim: 3.214.300 HUF
Medie: 569.889 HUF
Mediană: 350.000 HUF
PLN (9 vehicule)
Minim: 5.180 PLN
Maxim: 21.500 PLN
Medie: 12.588 PLN
Mediană: 9.900 PLN

Kilometraje tipice pentru Dacia 1300-Series

Kilometrajul mediu în grupul analizat este de 73.000 km. Dacă ești în căutarea unui exemplar cu un rulaj sub 100.000 km, vizezi 70% din ofertele disponibile pe piață.

Distribuția kilometrajului

Minim 2 km
Percentila 25 39.335 km
Mediană 73.000 km
Percentila 75 105.647 km
Maxim 259.387 km

Intervale de kilometraj

0-50k 52 (32.3%)
50k-100k 61 (37.9%)
100k-150k 27 (16.8%)
150k-200k 15 (9.3%)
200k-250k 4 (2.5%)
250k-300k 1 (0.6%)
400k-450k 1 (0.6%)

Cele mai populare motoare, caroserii și culori

Tipuri de combustibil

Tipul de combustibil dominant este Benzină, reprezentând 90% din toate vehiculele.

Benzină 172 (89.6%)
Motorină 10 (5.2%)
GPL (Gaz Petrolier Lichefiat) 4 (2.1%)
Benzină / GPL 4 (2.1%)
Hibrid 2 (1%)

Tipuri de caroserie

Caroseria cea mai des aleasă este Sedan.

Sedan 132 (73.3%)
Break 24 (13.3%)
Hatchback 12 (6.7%)
Pickup 8 (4.4%)
SUV 4 (2.2%)

Culori

Cea mai populară culoare este Alb.

Alb 40 (26.1%)
Roșu 33 (21.6%)
Gri 27 (17.6%)
Albastru 26 (17%)
Verde 6 (3.9%)
Argintiu 5 (3.3%)
Galben 4 (2.6%)
Maro Deschis 3 (2%)
Altele 9 (5.9%)

Ani de producție și popularitatea anilor de fabricație

Distribuția anilor de fabricație

1974 1 (0.5%)
1977 2 (1.1%)
1981 1 (0.5%)
1983 2 (1.1%)
1985 5 (2.7%)
1986 4 (2.2%)
1987 8 (4.4%)
1988 8 (4.4%)
1989 12 (6.6%)
1990 8 (4.4%)
1991 10 (5.5%)
1992 1 (0.5%)
1994 1 (0.5%)
1995 3 (1.6%)
1996 12 (6.6%)
1998 10 (5.5%)
1999 18 (9.8%)
2000 9 (4.9%)
2001 10 (5.5%)
2002 9 (4.9%)
2003 8 (4.4%)
2004 18 (9.8%)
2005 4 (2.2%)
2006 1 (0.5%)
2007 1 (0.5%)
2011 1 (0.5%)
2013 1 (0.5%)
2014 1 (0.5%)
2015 1 (0.5%)
2016 1 (0.5%)
2017 2 (1.1%)
2018 2 (1.1%)
2019 2 (1.1%)
2020 2 (1.1%)
2021 1 (0.5%)
2022 2 (1.1%)
2023 1 (0.5%)

Ultimele VIN-uri pentru Dacia 1300-Series

Mai jos vei găsi ultimele 50 VIN-uri adăugate în baza de date pentru acest model.

Decoder VIN Dacia 1300-Series

Site-ul nostru oferă decodificare de bază a numărului VIN pentru marca Dacia 1300-Series împreună cu informații unice despre kilometraj și prețul vehiculului, pe care nu le veți găsi în alte decodoare. Faceți clic aici pentru a afla mai multe