db.vin

Citroen Xsara – Baza VIN, Statistici și Istoric Model

Raportul de mai jos conține analiza a 27283 exemplare ale modelului Citroen Xsara. Datele provin din baza noastră de numere VIN și includ istoricul prețurilor, kilometrajelor și specificațiile de piață.

Baza de date VIN Citroen Xsara – Verificare gratuită a numărului VIN

Introduceți numărul VIN pentru a afla anul fabricației, țara de înmatriculare, prețul, kilometrajul vehiculului marca Citroen Xsara

Prețuri de piață pentru Citroen Xsara

Prețul median pentru acest model este de 1.590 EUR. Cele mai ieftine exemplare (10% inferioare ale pieței) sunt evaluate sub 500 EUR, în timp ce cele mai bine conservate unități ating prețuri de aproximativ 3.990 EUR.

Distribuția prețurilor

PLN (8.023 vehicule)
Minim: 1.900 PLN
Maxim: 10.946 PLN
Medie: 5.356 PLN
Mediană: 4.900 PLN
EUR (2.266 vehicule)
Minim: 500 EUR
Maxim: 3.990 EUR
Medie: 1.748 EUR
Mediană: 1.590 EUR
CZK (2.176 vehicule)
Minim: 14.900 CZK
Maxim: 79.900 CZK
Medie: 41.035 CZK
Mediană: 39.000 CZK
HUF (1.256 vehicule)
Minim: 200.000 HUF
Maxim: 1.283.750 HUF
Medie: 610.327 HUF
Mediană: 569.500 HUF
DKK (850 vehicule)
Minim: 225 DKK
Maxim: 1.800 DKK
Medie: 642 DKK
Mediană: 525 DKK
USD (547 vehicule)
Minim: 1.700 USD
Maxim: 5.200 USD
Medie: 3.616 USD
Mediană: 3.600 USD

Kilometraje tipice pentru Citroen Xsara

Kilometrajul mediu în grupul analizat este de 191.826 km. Dacă ești în căutarea unui exemplar cu un rulaj sub 100.000 km, vizezi 11% din ofertele disponibile pe piață.

Distribuția kilometrajului

Minim 0 km
Percentila 25 140.197 km
Mediană 191.826 km
Percentila 75 247.000 km
Maxim 399.981 km

Intervale de kilometraj

0-50k 677 (2.4%)
50k-100k 2.399 (8.4%)
100k-150k 5.242 (18.3%)
150k-200k 7.178 (25.1%)
200k-250k 6.276 (21.9%)
250k-300k 4.136 (14.5%)
300k-350k 1.757 (6.1%)
350k-400k 669 (2.3%)
400k-450k 164 (0.6%)

Cele mai populare motoare, caroserii și culori

Tipuri de combustibil

Tipul de combustibil dominant este Benzină, reprezentând 53% din toate vehiculele.

Benzină 17.533 (52.9%)
Motorină 13.967 (42.1%)
Benzină / GPL 1.089 (3.3%)
GPL (Gaz Petrolier Lichefiat) 354 (1.1%)

Tipuri de caroserie

Caroseria cea mai des aleasă este Monovolum.

Monovolum 9.279 (39.5%)
Break 4.249 (18.1%)
Hatchback 4.175 (17.8%)
Sedan 3.085 (13.1%)
Van 1.370 (5.8%)
Altele 859 (3.7%)

Culori

Cea mai populară culoare este Gri.

Gri 6.062 (24%)
Argintiu 4.842 (19.2%)
Albastru 2.942 (11.7%)
Roșu 1.579 (6.3%)
Negru 1.214 (4.8%)
Bej 1.169 (4.6%)
Verde 1.116 (4.4%)
Gri Deschis 837 (3.3%)
Altele 5.472 (21.7%)

Ani de producție și popularitatea anilor de fabricație

Distribuția anilor de fabricație

1997 163 (0.6%)
1998 658 (2.4%)
1999 799 (2.9%)
2000 2.138 (7.8%)
2001 3.125 (11.5%)
2002 3.583 (13.1%)
2003 3.422 (12.5%)
2004 2.911 (10.7%)
2005 3.021 (11.1%)
2006 3.022 (11.1%)
2007 1.965 (7.2%)
2008 1.417 (5.2%)
2009 617 (2.3%)
2010 361 (1.3%)

Ultimele VIN-uri pentru Citroen Xsara

Mai jos vei găsi ultimele 50 VIN-uri adăugate în baza de date pentru acest model.

Decoder VIN Citroen Xsara

Site-ul nostru oferă decodificare de bază a numărului VIN pentru marca Citroen Xsara împreună cu informații unice despre kilometraj și prețul vehiculului, pe care nu le veți găsi în alte decodoare. Faceți clic aici pentru a afla mai multe