db.vin

BMW R-Series – Baza VIN, Statistici și Istoric Model

Raportul de mai jos conține analiza a 13595 exemplare ale modelului BMW R-Series. Datele provin din baza noastră de numere VIN și includ istoricul prețurilor, kilometrajelor și specificațiile de piață.

Baza de date VIN BMW R-Series – Verificare gratuită a numărului VIN

Introduceți numărul VIN pentru a afla anul fabricației, țara de înmatriculare, prețul, kilometrajul vehiculului marca BMW R-Series

Prețuri de piață pentru BMW R-Series

Prețul median pentru acest model este de 14.150 EUR. Cele mai ieftine exemplare (10% inferioare ale pieței) sunt evaluate sub 2.000 EUR, în timp ce cele mai bine conservate unități ating prețuri de aproximativ 27.800 EUR.

Distribuția prețurilor

PLN (5.427 vehicule)
Minim: 9.900 PLN
Maxim: 127.150 PLN
Medie: 57.234 PLN
Mediană: 49.900 PLN
RUB (3.451 vehicule)
Minim: 156.000 RUB
Maxim: 1.345.000 RUB
Medie: 534.814 RUB
Mediană: 462.000 RUB
JPY (1.964 vehicule)
Minim: 150.000 JPY
Maxim: 1.866.250 JPY
Medie: 758.293 JPY
Mediană: 678.000 JPY
EUR (1.259 vehicule)
Minim: 2.000 EUR
Maxim: 27.800 EUR
Medie: 13.933 EUR
Mediană: 14.150 EUR
SEK (558 vehicule)
Minim: 45.985 SEK
Maxim: 265.011 SEK
Medie: 164.895 SEK
Mediană: 167.268 SEK
CZK (486 vehicule)
Minim: 75.750 CZK
Maxim: 656.040 CZK
Medie: 313.429 CZK
Mediană: 295.000 CZK
USD (289 vehicule)
Minim: 4.340 USD
Maxim: 24.000 USD
Medie: 12.212 USD
Mediană: 12.000 USD

Kilometraje tipice pentru BMW R-Series

Kilometrajul mediu în grupul analizat este de 36.180 km. Dacă ești în căutarea unui exemplar cu un rulaj sub 100.000 km, vizezi 91% din ofertele disponibile pe piață.

Distribuția kilometrajului

Minim 0 km
Percentila 25 14.217 km
Mediană 36.180 km
Percentila 75 66.000 km
Maxim 160.000 km

Intervale de kilometraj

0-50k 9.938 (63%)
50k-100k 4.416 (28%)
100k-150k 1.194 (7.6%)
150k-200k 171 (1.1%)

Cele mai populare motoare, caroserii și culori

Tipuri de combustibil

Tipul de combustibil dominant este Benzină, reprezentând 100% din toate vehiculele.

Benzină 12.655 (99.9%)

Tipuri de caroserie

Caroseria cea mai des aleasă este Motocicletă.

Motocicletă 872 (82.2%)
Remorcă 157 (14.8%)

Culori

Cea mai populară culoare este Negru.

Negru 3.566 (24.5%)
Albastru 1.972 (13.5%)
Alb 1.893 (13%)
Argintiu 1.792 (12.3%)
Gri 1.486 (10.2%)
Roșu 734 (5%)
Galben 485 (3.3%)
Gri închis 455 (3.1%)
Altele 2.190 (15%)

Ani de producție și popularitatea anilor de fabricație

Distribuția anilor de fabricație

1997 139 (1%)
1998 195 (1.4%)
1999 221 (1.6%)
2000 219 (1.6%)
2001 324 (2.4%)
2002 395 (2.9%)
2003 384 (2.8%)
2004 507 (3.7%)
2005 495 (3.6%)
2006 404 (3%)
2007 498 (3.7%)
2008 392 (2.9%)
2009 355 (2.6%)
2010 384 (2.8%)
2011 382 (2.8%)
2012 315 (2.3%)
2013 385 (2.8%)
2014 505 (3.7%)
2015 578 (4.3%)
2016 702 (5.2%)
2017 609 (4.5%)
2018 576 (4.2%)
2019 540 (4%)
2020 676 (5%)
2021 740 (5.4%)
2022 658 (4.8%)
2023 680 (5%)
2024 585 (4.3%)
2025 559 (4.1%)
2026 91 (0.7%)

Ultimele VIN-uri pentru BMW R-Series

Mai jos vei găsi ultimele 50 VIN-uri adăugate în baza de date pentru acest model.

Decoder VIN BMW R-Series

Site-ul nostru oferă decodificare de bază a numărului VIN pentru marca BMW R-Series împreună cu informații unice despre kilometraj și prețul vehiculului, pe care nu le veți găsi în alte decodoare. Faceți clic aici pentru a afla mai multe